Venüs Retrosu, Mart/Nisan 2017

596 380 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Nerden başlıyorduk, ilk önce güveniyor muyduk yoksa ilk önce seviyor muyduk?

Bahar aylarında sevgi, dostluk, partnerlik, hayatı veya bir işi/projeyi beraber yürütmek üzerine dersler alacağız ya da yakın çevremizde olup bitenlerden kendimize pay çıkaracağız. Bu tarihlerde aklınızı kurcalayacağını düşündüğüm bir diğer büyük soru ise şu olacak; Sizin için değerli olan şey nedir ya da bir şeyin değerini ne ile ölçersiniz? Neden mi? çünkü aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs 4 Martta geri gitmeye başlayacak.

Venüs ilk önce Koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve 3 Nisan’da Balık burcuna geçecek. Bu geri gidiş hali 16 Nisan tarihinde son bulacak. Venüs koç burcunda iken; sosyal açıdan dışa açılmak, yenilenmek, tazelenmek arzusunda oluruz. Çok düşünmeden içimizden geldiği gibi severiz ve ilişki kurarız. Strateji yapmayız. Odağınız aşk ve heyecanı yaşamak üzerinedir, bir sonraki adımı pek düşünmeyiz. Venüs 3 Şubattan bu yana Koç burcunda. Yaşamınıza yeni dostlar, sevgililer, işe yönelik ortaklıklar teklifler gelebileceği gibi bir süredir yaşamınızda olan tanıdığınız insanlarla olan ilişkileriniz yenilenmiş olabilir. Mart ayı boyunca ise,  ilişkilerinizde gözardı edilmiş sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Hem özel hem iş ilişkilerinizde farkında olmadığınız gerçeklerle yüzleşerek “biraz ara versek, hızlı mı gidiyoruz acaba” diyebilirsiniz. Hevesinizi heyecanınızı sizi harekete geçiren duyguyu irdelemeye başlayabilirsiniz. İçgüdüleriniz hızlı hareket etmenizi söylerken, bir yandan da gecikmelere ve değişen koşullara uyum sağlamanızı isteyen bir atmosferin varlığı sizi strese sokabilir. O nedenle bahar aylarında bedeninizi ve zihninizi gevşetecek aktivitelere yer açın.

Nisan ayında ise Venüs Balık burcunda seyredecek. Bu dönemde ise ihtiyacımız olan şey, heyecanla coşkuyla başlayan ilişkiler deneyimlemek olmayacak. Aradağınız daha büyülü, ayaklarınızı yerden kesecek ama bir o kadar da sizi hayata bağlayan bir sevgi arayışı olabilir. Kısaca sevgili de kaybolmak, onunla bir olmak isteğini yoğun şekilde yaşayabilirsiniz. Daha önceki seçimlerinizde hareket noktanız bu olduysa eğer, yani ilişki ve ortaklıklara fedakarlık ve özveri ile başlıyorsanız, kendinizi ihmal eden bir tutumunuz varsa şimdi onların üzerinde çalışabilirsiniz.Bir sorgulama içine girebilirsiniz.

Kısaca, Mart ve Nisan aylarında ben merkezci olan koç burcu ile hayata ve diğerlerine fazlasıyla teslim olan Balık burcu temaları arasında gidip geleceğiz. Takii 26 Nisan’da gerçekleşecek yeniaya kadar. Bu nedenle; aşk ve ilişkilerde ortaklı işlerde, parasal konularda çok aceleci hareket etmeyin. Önümüzdeki 2 ay boyunca biraz izleyici olmaya gayret edin, çıkan sorunların varlığını kabul edip çözmeye odaklanın. Sonrasında bakalım hayat neler getirecek…

Işığınızı ve sevginizi doyasıya yansıtmanız dileğimle,