12 Mart 2017 Başak Burcunda Dolunay

490 490 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Bugünlerde melankolik, bir öyle bir böyle, değişken, inişli çıkışlı bir atmosferin etkisi altındayız. Hangi işe ağırlık versem?, önce hangi meselenin elinden tutsam?, kime nasıl öncelik versem? konularında bir karmaşa içine düşmüş olabilirsiniz. Bu durum 20 Marta kadar devam edecek. Çünkü güneş, 20 Marta kadar, bitişleri ve tamamlanmayı, bir şeyleri oluruna bırakmayı anlatan balık burcunda olacak. Ayrıca, İlişkiler gezegeni Venüs’ün de retro oluşu; ikililik yaratan koşulları, öncelikleri belirleyememe halini fazlasıyla körüklüyor. Neyse ki imdadımıza yetişen bir Dolunay  var. 12 Martta saat 17.53 ‘de başak burcunda gerçekleşecek dolunay, daha organize ve gerçekçi olmamız konusunda bize yeni bir perspektif katabilir.

İşe ait ajandanızı, gündelik yapılması gereken birikmiş işlerinizi, ertelenen toplantıları, eve yönelik uğraşları, beslenme düzeninize/sağlığınıza ait konuları yeniden ele alıp önceliklerinizi belirleyebilirsiniz. “Birilerine yardım eden, düzenleyen, planlayan, idare eden, sorun çözen yeri geldiğinde birlikte ağlayan ama aynı zamanda geçmiş tecrübelerini de hatırlayarak hedeflerinden kendinden ve sağlığından büyük fedakarlıklar etmeden ilişkilerini yönet” yaklaşımı, dolunayın en temel mesajı olacak! Kısaca, her birimizin yaşamının farklı alanlarında “önceliklerini belirle ve yeri geldiğinde hayır de!” mottosu, ay sonuna kadar bolca karşımıza çıkacak.

Diğer taraftan Mars 9 martta boğa burcuna; Güneş 20 martta Merkür ise 13 martta koç burcuna geçecekler. Bu burçlar “ben ve bana ait olanlar” konusuna diğerlerine oranla fazlasıyla odaklanırlar. Venüs‘ünde koç burcunda geri gittiğini anımsarsanız mart ayının son haftasında uyanışa geçen doğayla beraber, bizimde iç dünyamızda yoğun bir risk alma, harekete geçme coşkusunun uyanacağını söylemek mümkün. Fakat gökyüzü bu haldeyken, gerçekten ne istediğinizi bilecek ve bu doğrultuda hamle yapıp dayanıklılık gösterecek güce sahip olabilir misiniz?  bilemiyorum. Dolayısıyla Bahar aylarında asıl aranması ve keşfe çıkılması gereken soru bu olabilir. Büyük işlere girişmek, yaşamınıza yön verecek önemli kararlar almak, değişiklikler yapmak konusunda net ve kararlı davranmanız pek mümkün olmayabilir. Büyük laflar etmeyin, sözlerinizin altını çizmek için acele etmeyin derim. O yüzden 12 Mart dolunayını iyi değerlendirin.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,