18 Ağustos 2016 Ay Tutulması

1024 576 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Kova burcundaki Ay tutulması ile birlikte kendimize ve yaşama karşı daha mesafeli objektif sağduyulu olma ihtiyacı duyacağız. Kendi merkezimizden, konfor alanımızdan dışarı çıkıp yolunda gitmeyen şeylerin ne olduğunu fark etmeye çalışmak, çabalamak en iyi alternatiflerden biri olacak. Hayatınızda aksayan yolunda gitmeyen şey her ne ise, sırf düzen bozulmasın diye bir süredir oyalanıyorsanız belki de yanlış yoldasınız. Her birimiz kendi içimizde keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda hazine taşıyoruz. Bunun için, Yaşam Çemberinizin içinden çıkmalı, kendinize biraz dışarıdan bakmaya izlemeye gayret etmelisiniz. Konfor alanlarınızdan, alışkanlıklarınızdan, kendi merkezinizden uzaklaşmaya çalışmalısınız ki olup bitenin değişen dengelerin alternatiflerin farkına varabilesiniz. Özellikle de ağustos ayı/eylül’ün ilk haftası boyunca başak burcunda çok sayıda gezegen olacak ve sonrasında başak burcunda son bir tutulma yaşanacak (bir sonraki 2025). Hem size hem ailenize hem de yakın çevrenize fayda sağlayacak, iyileştirecek, onaracak, geliştirecek çalışmalar uğraşlar içinde olmak için güzel zamanlardayız. Başka türlüsü olmaz demeyin, çalışın çabalayın.

18 Ağustos sabahı saat 11.26’da yaşanacak Bu tutulma astronomik açıdan gölgeli bir tutulma olarak adlandırılıyor. İçinde bulunduğumuz atmosferi şekillendiren Satürn/Neptün karesini de bu yoruma dahil edersek; gözünüzle gördüğünüz gerçek olduğuna inandığınız şeyler hakikatte başka olabilir. O yüzden çemberin dışından bakmak, benden egodan uzaklaşarak harekete geçmek, farklı pencerelerden gözlemlemek olanı biteni en iyisi! Ayrıca, Ağustos 2016 ile birlikte Yeni bir tutulma serisine giriyoruz ve bu seri 2019 ocak ayına kadar devam edecek. Yani bu, içinde bulunduğumuz atmosferin yapısı değişmeye başlayacak demek; yeni konular koşullar insanlar uğraşlar yollar eklenecek hayatımıza… Tutulmaların neden astroloji açısından önemli olduğunu öğrenmek için http://aylinileri.com/2015/09/24/ay-ve-gunes-tutulmalari/ okuyabilirsiniz. Astrolojik açıdan tutulmanın kişisel yaşamınızda güçlü bir etki yaratması için; Doğum Haritanızdaki gezegenlere veya önemli noktalara temas etmesi gerekir. Bu nedenle Ay tutulması, herkesi aynı derecede etkilemeyebilir. Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerini yükselen burçlara göre yaptığım analizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Daha kapsamlı, size özel bir analiz için Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim

KOÇ Tutulmayla birlikte sosyal çevre ilişkileriniz, arkadaş veya varsa dernek aktiviteleriniz yaşamınızda daha çok yer almaya başlayabilir. Bekleyen planlar, ilişkiler/işbirlikleri, çözüm bekleyen çalışmalar için daha aktif bir rol oynayabilirsiniz. Hedefleri, umutları, arzularınızı gözden geçirmeye, size güç katacak ilişkileri yürütebilmek için bakış açınızı yeniden düzenlemeye bakın. Özgürlüğünüze yeni tecrübelere risk almaya yatkın olduğunuz bugünlerde daha paylaşımcı üretken birleştirici olmaya çalışmalısınız. Hem kendiniz hem de başkaları için yapabileceğiniz çok şey olabilir. Birlikten güç doğar sözünü bugünlerde tekrarlayın, unutmayın. 

BOĞA Tutulmayla birlikte kariyeriniz ve geleceğe ilişkin planlarınız yeniden şekillenmeye başlayabilir. Üst yöneticiler değişebilir, sektörel değişiklikler yaşanabilir, size heyecan katan yeni bir projeler teklifler içinde yer alabilirsiniz. Ancak bu dönemde tek başına yol almak pek mümkün görünmüyor. Başkalarının kaynakları ve fikirleri ile birlikte yol almak, belli riskleri üstlenmek gerekebilir. Size keyif veren yetenek ve becerilerinizi işinize dahil etmeye bakın. Bugünlerde kendinize katacağınız çok sayıda beceri var. Fakat aynı zamanda üstesinden gelmeniz gereken çok sayıda engel korku ve kaygıları da yanınızda taşıyor, kendinizi frenliyor olabilirsiniz. Daha cesur yenilikçi olmaya bakmalısınız.

İKİZLER Tutulmayla birlikte özgün fikirler, projeler ve işbirlikleri geliştirebilirsiniz. Yabancılar uzaklar yurt iş ve bağlantılar eğitsel uğraşlar açısından dikkat çeken gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yenilikleri yaşamınıza sokmak ve onlardan daha iyi bir fayda sağlamak için bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir. Geniş bir perspektiften bakmayı başarabilirseniz, yakın çevreniz aileniz işiniz eşiniz ile olan sorunlara daha doğru bir bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz. Diğerlerine karşı daha toleranslı olmaya bakın, bu dönem ilişkiler ve ortak yürütülen işler açısından oldukça stresli ve yıpratıcı geçebilir.

YENGEÇ Tutulmayla birlikte kaynaklarınızı artırmak ve para kazanmaya yönelik çalışmalarınız varsa başkalarının kaynakları ve fikirleri size yeni alternatifler sunabilir. Tek başına hareket etmeniz sizi yavaşlatabilir. Güçlenmek için, ilişkiler ve ortaklıklardan nasıl daha iyi fayda sağlayabilirim, konusuna odaklanmalısınız. Yeni konular, ani gelişen şartlar beklemede olduğunuz konulara hız katabilir. Şimdilik süreç sizin istediğiniz planda ilerlemiyor olabilir. Riskleri tahmin etmek, şartları kontrol edebilmek şimdilik zor olsa da daha analitik akılcı ve stratejik olmaya bakın. İş ve parayla ilgili konularda anlaşmalar, artan iş ve sorumluluklar, uğraşlar dikkat çekiyor. Ağustos sonuna kadar sağlığınıza rutininize daha çok özen gösterin, çünkü yapacak çok işiniz olacak yorgun düşebilirsiniz.

ASLAN Tutulmayla birlikte özel ve iş ilişkilerinizi, birlikteliklerinizi, ortaklıklarınızı mercek altına alacaksınız. Bugünlerde kendi kaynaklarınıza becerilerinize yapabileceklerinize ve çalışarak kendinize katacaklarınıza odaklanmaya bakmalısınız. Bütçenizi aşan, sizi zorlayan bağ ve ilişkiler için gereğinden fazla risk sorumluluk aldıysanız süreci yeniden gözden geçirin, önlemlerinizi alın. Eğer bir ilişki içindeyseniz ilişkinizi yeniden değerlendirmek, sizi yıpratan koşulları irdelemek için elverişli bir zamandasınız.

BAŞAK Tutulmayla birlikte birlikte kendinizi iş yaşamında daha çok göstermek, bir şeyleri organize etmek, sorun çözmek geliştirmek iyileştirmek temasına odaklanabilirsiniz. Gündelik düzeniniz ve iş yaşamınız değişebilir. Yeni konular, ani gelişen şartlar, becerilerinizi ve enerjinizi sadece kendiniz için değil başkaları içinde kullanmanızı gerektirebilir. Riskleri tahmin etmek, şartları kontrol edebilmek şimdilik zor olsa da daha akılcı analitik ve stratejik olmaya bakın. Pazarlıklara görüşmelere işbirliklerine değişen koşullara açık olmanızda fayda var. Bu süreçte hem kendinize hem de yakın çevrenize karşı daha toleranslı olmaya bakın. Yaşam alanınızda yeni bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir. Ağustos sonuna kadar sağlığınıza rutininize daha çok özen gösterin, çünkü yapacak çok işiniz olacak yorgun düşebilirsiniz.

TERAZİ Tutulmayla birlikte yaşamdan keyif almak, kendinizi ifade etmek, sahnede olmak konularına odaklanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı enerjinizi somutlaştırabileceğiniz çalışmalar uğraşlar içine girebilirsiniz. Özgürlüğünüze, yeni tecrübelere, risk almaya yatkın olduğunuz bugünlerde daha paylaşımcı olmaya da çalışmalısınız. Hedefleri, umutları, arzularınızı gözden geçirmeye, size güç katacak ilişkileri yürütebilmek için bakış açınızı iletişim şeklinizi yeniden gözden geçirmeye bakın. Hem kendiniz hem de başkaları için yapabileceğiniz çok şey olabilir. Bunu yaparken yanlış anlamalar küslükler tartışmalar engeller problemlerin açığa çıkmaması için, daha objektif olmaya bakmalısınız. Perspektifinizi geliştirin büyütün. Birlikten güç doğar sözünü bugünlerde tekrarlayın, unutmayın. 

AKREP Tutulmayla birlikte  aileniz yuvanız özel yaşamınız aile büyükleriyle ilgili konulara odaklanabilirsiniz. Eviniz-işiniz arasındaki dengeye, geçmişte yaşanan ama çözülmemiş konulara odaklanma ihtiyacı doğabilir. Hem iş hem de ev yaşamında bu dönem hareketlilik artabilir. Taşınma, ev alım-satımı, çözülmemiş aile sorunları gibi bekleyen temaları çözmek için, bu konulara biraz daha uzaktan bakmanız fayda sağlayabilir. Sorunlara geniş bir perspektiften daha detaylı ve sağduyulu bir bakış açısıyla yaklaşmalısınız. Maddi konularda sizi zorlayan acil ödemeler harcamalar söz konusu olabilir. 

YAY  Tutulmayla birlikte devam eden eğitsel uğraşlar, kişisel gelişim çalışmaları, uzaklar ve yabancılarla ilgili çalışmalarınız hız kazanabilir. İletişim faaliyetleriniz, yolculuklarınız yoğunlaşabilir. Yeni bakış açıları, öğretiler, düşünceler üzerine yoğunlaştığınız bugünlerde bilgi ve tecrübelerinizi uygulama ve onları tartma fırsatını yakalayabilirsiniz. Yakın çevrenizde konuşulması, üzerine düşünülmesi gereken ilişkiler anlaşmalar işbirlikleri gündeminizde yer alabilir. Hem iş hem de ve yaşamınızda yeni bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız öne çıkabilir. Kendinize karşı daha toleranslı olmaya bakmalısınız, sağlığınız ve beslenme düzeninize daha çok özen gösterin. Yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek için zamana ve doğru bir plana yol haritasına ihtiyacınız var. Bugünlerde bunun üzerine düşünün. 

OĞLAK Tutulmayla birlikte yeteneklerinizi kullanmak, kendi ayaklarınız üzerinde durmak konularına daha fazla odaklanabilirsiniz. Kaynaklarınızı artırmak ve para kazanmaya yönelik çalışmalarınız varsa, farkındalığınızı artıran gelişmeler teklifler öne çıkacaktır. Yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek için zamana ve doğru bir plana yol haritasına ihtiyacınız var. Bugünlerde bunun üzerine düşünün. Kendinize karşı daha toleranslı olmaya bakmalısınız, sağlığınız ve beslenme düzeninize daha çok özen gösterin. Devam eden eğitsel uğraşlar, kişisel gelişim çalışmaları, uzaklar ve yabancılarla ilgili çalışmalarınız hız kazanabilir. İletişim faaliyetleriniz, yolculuklarınız yoğunlaşabilir. Yeni bakış açıları, öğretiler, düşünceler üzerine yoğunlaştığınız bugünlerde bilgi ve tecrübelerinizi uygulama fırsatı yakalayabilirsiniz. Yakın çevrenizde konuşulması, üzerine düşünülmesi gereken ilişkiler anlaşmalar işbirlikleri gündeminizde yer alabilir. 

KOVA Tutulmayla birlikte kişisel girişimleriniz planlarınız sizin için diğerlerinden daha fazla önem kazanabilir. Daha sağlıklı şekilde ben demek, istek ve arzularınızı gerçekleştirmek için nelere ihtiyacınız olduğunu fark edeceksiniz. Kendinizi değerlendirirken korku ve kaygılarınıza olumsuz düşüncelere daha uzaktan bakmaya çalışın. Duygularınızı, ihtiyaçlarınızı sizi harekete geçiren şeyleri doğru ifade etmeye bakın. Yaşam alanınızda yeni bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir. bunun için önce endişelerinizden sıyrılmalı, sonrasında başkalarıyla işbirliği içinde olmaktan korkmamalısınız. Ortak hedefler planlar paylaşımlar bugünlerde size yeni kapılar açabilir. Gerekirse vizyonunuzu, birlikte yol aldığınız kişilerle ilişkilerinizi yeniden yapılandırmaktan kaçınmayın.

BALIK Bu dönemde tek başınıza yol almanız pek mümkün görünmüyor. Başkalarının kaynakları ve fikirleri ile birlikte yol almak gerekiyor. Aynı zamanda üstesinden gelmeniz gereken çok sayıda engel korku ve kaygıları da yanınızda taşıyor, kendinizi frenliyor olabilirsiniz. Daha cesur yenilikçi olmaya bakmalısınız. Hem kendiniz hem de başkaları için yapabileceğiniz çok şey olabilir. Bunu yaparken yanlış anlamalar küslükler tartışmalar engeller problemlerin açığa çıkmaması için, daha objektif sağduyulu olmaya bakmalısınız. Perspektifinizi geliştirin büyütün. İş yaşamında geleceğe ait konularda planlarınızın işler hale gelmesi için aşılması gereken yasal sorunlar, engeller olduğunu fark edebilirsiniz. Belki sadece zamanlama hatası söz konusudur. Engelleri aşmak için akılcı ve esnek olmaya bakmalısınız. 

Işığınızı yansıtmanız dileğimle