1 Eylül 2016 Güneş Tutulması

725 385 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

1 Eylül günü saat 12.00′de yaşayacağımız Güneş Tutulması Başak burcunda gerçekleşecek. Bu burcun yöneticisi Merkür, Hermes olarak da bilinir; tanrıların habercisidir. Bu tutulmayla birlikte Evrenden bize yansıyacak olan mesajın bir “mihenk taşı” etkisine sahip olacağına inanıyorum. Altın veya gümüş bu taşın üzerine sürüldüğünde, oluşan çizgilerden bu madenlerin saflık dereceleri anlaşılır. Mihenk taşı, herhangi bir şeyin saflığının ölçüldüğü bir imtihan, bir testtir. Değerli olanı seçmemize yardım eder.

Astroloji doğadan ilham alır. Felsefesi, doğanın döngülerinin (paralelinde gökyüzünün ve insan davranışlarının) gözlemlenip anlamlandırılmasıyla hayat bulur. Başak burcu, doğanın “hasat zamanına” denk gelir. Ekinler toplanır; işe yarayanlar ayıklanır, hasarlı ve düzeltilemeyecek durumda olanlarsa atılır. Elde avuçta değerli ne kaldıysa yola onunla devam edilir. Dolayısıyla burada bu zamanda ayıklama eylemi ve yararlı olanın ne olduğunu seçebilmek bireysel yaşamlarımızda önem kazanacak diyebiliriz. 

Bir çoğunuz takip ediyorsunuz ama etmeyenler için; Satürn Neptün gezegenlerinin birbirleriyle olan karesi, Satürn’ün yay burcunda Mars ile kavuşması, Güney ay düğümünün balık burcunda olması, Pluton’un tutulma derecesine açısı, başak burcundaki gezegen birikimi ve Merkür retrosu… hepsi neticede ortak bir hikayeye vurgu yapıyor.  Bir şeyleri düzene sokmak, iyileştirmek, büyütmek, fırsatları doğru değerlendirmek istiyorsanız yola önce kendinizi düzeltmekle başlamalısınız! Kendinizi bütün ve tam hissetmek için neye ihtiyacınız var? Mükemmel olmadığımız kesin, peki olabileceğimizin en iyisi olabilmek veya yapabilmek için nasıl bir yol izlemeliyiz? 

Hatalarımızın farkına vararak, yapamayacak/değiştiremeyecek olduğumuz şeylerin de olabileceğini idrak ederek önümüze çıkan fırsatları değerlendirmeye bakmalıyız. Yargılamadan, bir suçlu aramadan sadece gözlemleyerek, üzerinde düşünerek adım adım ilerlemeliyiz. Bir yandan da öğrendiklerimizi uygulayarak, sabırla sorunları düzeltmeye bakmalıyız. Jüpiter’in başak burcunda yarattığı büyüteç etkisiyle, pireyi deve yapıp aksaklıkları gözünüzde büyütebilir, yola devam etmekten vazgeçebilirsiniz. İşler istediğim hızda gitmiyor, ya beceremezsem, terslik çıkarsa endişesiyle karmaşaya düşebilirsiniz. En iyisi siz elinizdekilerle en iyisini özenle yapmaya çalışın, biraz da işleri oluşuna bırakın ki değeri zaman içinde ortaya çıkabilsin. Ekim ayını ilk haftası, bu açıdan aydınlatıcı detaylar sunabilir. Neyin işe yarar olduğunu, neyi ise bırakmanız gerektiğini ilk burada fark edebilirsiniz. Mevlana’nın dediği gibi “ufak şeylere dikkat etmek, evren gibi büyük şeylerin ortaya çıkmasını sağlar“. Asıl neticeyi ise, 26 Şubat 2017 de alacağız. 

Astrolojik açıdan tutulmanın kişisel yaşamınızda güçlü bir etki yaratması için; Doğum Haritanızdaki gezegenlere veya önemli noktalara temas etmesi gerekir. Bu nedenle Güneş tutulması, herkesi aynı derecede etkilemeyebilir. Güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerini, yükselen burçlara göre yaptığım analizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Daha kapsamlı, size özel bir analiz için Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

Yükselen Koçlar; Bu dönemde odak noktanız çalışma yaşamınız olacak. Gelişen fırsatları değerlendirmek için bolca çalışmanız, işleri daha detaylı ele almanız, yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Çalışma arkadaşlarınız, hizmet destek aldığınız kişilerle ilişkileriniz öğretici olabilir. Yorucu da olsa yeni tecrübelere olasılıklara kendinizi açmaya hazır olun. Bir konuda Uzmanlaşmak, yeni beceriler kazanmak için elverişli bir dönem. Gündelik rutininizi oluşturmak, sağlık ve beslenme düzeninizi kurmak/güçlendirmek için uygun bir zaman. 

Yükselen Boğalar; Bu dönemde size şevk ve keyif katan işlere uğraşlara odaklanabilirsiniz. Hobilerinizi geliştirmek varsa uğraşlarınızı detaylandırmak sunmak için elverişli bir dönem. Çocuk sahibi olmak varsa çocuğunuzla ilişkinizi geliştirmek için de elverişli bir dönem. Yeni bir aşk ilişkisi de bu dönemde gündemde olabilir. Size can katan konulara odaklanın, neler yapabileceğinizi gözden geçirin. Bazı yükselen boğalarsa uzun zamandır üzerinde düşündükleri işleri uygulamak için bir ortakla yola devam etme kararı alabilir, risk alıp borca girebilirler. 

Yükselen İkizler; Bu dönemde odak noktanız ev ve aile yaşamınız olabilir. Yeni bir yatırım, ev alım satımı, taşınma, ev-yaşam düzeninizi kurma gibi temalar sizi meşgul edebilir. Aile ilişkilerini onarmak, işbirliklerini geliştirmek, evde yeni bir düzen kurmak için elverişli bir dönem. Bu esnada birlikte olduğunuz kişinin görüşlerini almak, ortak bir noktada uzlaşmayı başarmak en büyük hedefiniz olabilir. Gelecek hedeflerinizi netleştirmek, iş yaşamında daha aktif olmak için acele etmeyin. Önce ev/aile meselelerini çözün. Köklerinizi sağlamlaştırmaya bakın.

Yükselen Yengeçler; Bu dönemde gündelik yaşamınızda daha pratik ve soğukkanlı olmaya bakmalısınız. Yazışmalar, eğitsel uğraşlar, yolculuk ve konuşmaların arttığı bugünlerde; nasıl düşündüğünüz, nasıl iletişime geçtiğiniz ve sorunları ele alış biçiminiz çok önemli olacak. Fırsatları kaçırmamak için yapabileceğiniz şeylere odaklanıp, kararlarınızı öyle verin. Yetersiz olma endişesi, bilgi veri noksanlığı korkusuyla hata yapma kaygısı, detaylarda boğulma… gb temalar düşebileceğiniz tuzaklar. Bir yandan öğrenecek bir yandan da uygulayacak çok sayıda işiniz uğraşınız olacak.

Yükselen Aslanlar; Kendinizi tam ve iyi hissetmek için bir uğraş, çalışma alanı bulmaya bakmalısınız. Sahip olduğunuz becerileri, kaynakları geliştirebileceğiniz fırsatları yakalamak bu dönemde daha kolay olabilir. Kendinize olan güveninizi güçlendirmek için hayata atılmak, belli riskleri üstlenmek, biraz daha göz önünde olmayı kabul etmek gerekiyor. Yapamam yetemem kazanamam gibi endişelere odaklanmak yerine, gerçekte neye sahipsiniz ve nelere ihtiyacınız var sorusuna odaklanın. Başkalarının gücünü desteğini almak için çabalamak yerine kendinize odaklanın. Projelerinizi detaylandırmaya bakın.

Yükselen Başaklar; Bu dönemde olabildiğince merkezinizde kalmaya bakmalısınız. Hedefleriniz neler? kişisel açıdan sizi güçlendirecek iyileştirecek yetkinlik katacak nelere ihityacınız var? Dış görünümüzü sağlığınızı nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz? İmajınız, davranışlarınız gerçekte sizi yansıtıyor mu? Tüm bu konulara yoğunlaşın ve bekleme yapmayın derim. Kendinize odaklanın, diğerlerine eşinizin ortağınızın sevgilinizin ihtiyaçlarına öncelik vermek onları beklemek yerine, kendinize dönüp bir bakın. Köklerinizi güçlendirecek sağlamlaştıracak girişimlerde bulunun. Kişisel korku ve engellerinizle yüzleşip kendinizi iyileştirmeye bakın. Olayları veya diğerlerini kontrol etme/düzeltme tuzağına düşmeyin.

Yükselen Teraziler; Temponuzu düşürmek biraz dinlenmek için uygun bir dönem. İşlerin anlaşmaların ilişkilerin daha karmaşık hale geldiği bugünlerde serin kanlı olmaya bakmalısınız. Hayat sizi bir süre daha beklemede tutabilir, o yüzden hayatı daha yavaştan almaya bakın. Neyi bırakıp ne ile yola devam etmeniz gerektiğini anlamanız için daha çok gözlemci olmaya bakmalısınız. Başkaları için yapabileceğiniz çok şey olduğunu fark edebilirsiniz. Yorucu da olsa yeni tecrübelere olasılıklara kendinizi açmaya hazır olun. Bir konuda uzmanlaşmak, yeni beceriler kazanmak için elverişli bir dönem. Gündelik rutininizi oluşturmak, sağlık ve beslenme düzeninizi kurmak/güçlendirmek için uygun bir zaman. 

Yükselen Akrepler; bu dönemde planlarınızı hedeflerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Gelen teklifleri, destekleri değerlendirirken daha gerçekçi olun. Elinizi taşın altına sokmanız, kaynaklarınızı ve becerilerinizi planlarınızı hayata geçirmek için sonuna kadar kullanmanız gerekebilir. Grup etkinliklerinde sosyal faaliyetlerde daha çok yer almak, yeni sorumluluklar üstlenmek teması gündemde yer alabilir. Size destek olacak, gelişiminizi hızlandıracak arkadaşlıklar kurmaya, bağlarınızı güçlendirmeye bakmalısınız.

Yükselen Yaylar; Bu döneme yaşamınızı hedeflerinizi organize etme düzenleme ihtiyacı duyabilirsiniz. İş sektör değişiklikleri gündeminizde yer alabilir. Çıkan fırsatları değerlendirebilmek için, olasılıklara açık olmak önyargılardan uzaklaşmak gerekiyor. Yapabileceklerinize odaklanın ve kendinizi yenilemeye becerilerinizi artırmaya bakın. Yeni teklifler, olasılıklar daha çok hazır olmadığınız beklemediğiniz yerlerden gelebilir.

Yükselen Oğlaklar; Bu dönemde gündelik yaşamınızda daha pratik ve soğukkanlı olmaya bakmalısınız. Yazışmalar, eğitsel uğraşlar, yolculuk ve konuşmaların arttığı bugünlerde; nasıl düşündüğünüz, nasıl iletişime geçtiğiniz ve sorunları ele alış biçiminiz çok önemli olacak. Fırsatları kaçırmamak için yapabileceğiniz şeylere odaklanıp, kararlarınızı öyle verin. Yetersiz olma endişesi, bilgi veri noksanlığı korkusuyla hata yapma kaygısı, detaylarda boğulma… gb temalar düşebileceğiniz tuzaklar. Bir yandan öğrenecek bir yandan da uygulayacak çok sayıda işiniz uğraşınız olacak.

Yükselen Kovalar; Bu dönemde hayallerinize tek başınıza yapmak istediklerinize odaklanmak yerine; birlikte neler yapabiliriz, diğerlerinden ne öğrenebilirim konularına zaman ayırın. İş ve özel ilişkilerinde bitiş ve başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Kişisel korku ve engellerinizle yüzleşip, ilişkilerinizi iyileştirmeye bakın. Olayları veya diğerlerini kontrol etme/düzeltme tuzağına düşmeyin. Tek başına yol almak, tavsiyeler tekliflere kulaklarınızı tıkamak gelecek hedeflerinize ulaşmanıza engel olabilir. Alacaklarınızı tahsil etmek, borçlarınızı yapılandırmak için uygun bir dönem.

Yükselen Balıklar; Bu dönemde ikili ilişkilerden öğreneceğiniz çok şey var. Eşiniz arkadaşlarınız ortağınızdan gelen geri bildirimlere önerilere açık olun ve onları önemseyin. Tek başına yol almak, tavsiyeler tekliflere kulaklarınızı tıkamak gelecek hedeflerinize ulaşmanıza engel olabilir. Şeytan ayrıntıda gizlidir, unutmayın. Bu dönemde hayallerinize tek başınıza yapmak istediklerinize odaklanmak yerine; birlikte neler yapabiliriz, diğerlerinden ne öğrenebilirim konularına zaman ayırın. İş ve özel ilişkilerinde bitiş ve başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Kişisel korku ve engellerinizle yüzleşip, ilişkilerinizi iyileştirmeye bakın. Olayları veya diğerlerini kontrol etme/düzeltme tuzağına düşmeyin.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,