29 Nisan Güneş Tutulması

725 385 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Bu sene iki tane Güneş tutulması gerçekleşecek. Bunlardan ilki 29 Nisan sabahı saat 9.14’de Boğa burcunun 8.derecesinde yaşanacak. Bu tutulma ülkemizden gözlemlenmeyecek, sadece Avustralya ve Güney Kutbundan izlenebilecek. Astrolojide Güneş tutulmalarının kimliğimiz, yaşam enerjimiz, irademiz aynı zamanda hayatımızdaki erkek figürleri (patron eş ve baba gibi) ülke yöneticileri ve liderler üzerinde etkili olduğu söylenir. Tutulmalar hayatımızda süre giden bir şeylerin gün yüzüne çıkıp onların büyümesine, ilerlemesine veya sonlanmasına imkan verirler.

Nisan ayında kendini gösteren gergin yıpratıcı etkilerin, bu tutulmayla birlikte dağılmaya ya da hafiflemeye başladığını söyleyebilirim. Bu süreçte bizi harekete geçiren şeyler sahip olduklarımızı korumak ve geliştirmek, istikrar güven huzur ortamını yaratmak olacaktır. Boğa burcu maddiyatla da ilgilidir, bu dönemde sahip olduğunuz para mal değerli eşyalar ya da paraya dönüştürebileceğiniz fikir ve beceriler için atılım yapmak adına uygun bir zaman olabilir. Merkür’ün de tutulma derecesine çok yakın oluşu, kalıcı ve somut sonuçlar elde etmek için konuşacak yazacak mantık yürütecek, yeni sözleşmeler anlaşmalar diyaloglar içinde olabileceğimizi gösteriyor. Diğer taraftan boğa burcu oldukça inatçı tutumlar sergiler, “nerede kararlı olmak nerede akışa uymak gerektiğini bilmek” bu dönem başarıyı huzuru yakalayabilmek adına önemli olacak! Özellikle başlatacağınız tema, ilişkiler işbirlikleri ortaklıklar konularını içeriyorsa… Tutulmanın yönetici gezegeni Venüs de balık burcunda; özel ve iş ilişkilerinde, işbirliklerinde ortaklıklarda merhametli ve bağışlayıcı olmak akışa bırakmak eğilimlerinin öne çıkabileceğini gösteriyor. Aslında ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir ifade için çok da uygun bir zaman dilimindeyiz, “niyet edip  başla gerisini Allah’a/evrene bırak”.

Tutulma derecesi “schedir” sabit yıldızıyla birleşiyor. Bu yıldız saygınlığı gücü elinde tutmak adına iktidar oyunlarına girmeyi entrikayı anlatıyor. Güneş tutulması liderleri temsil ettiğine göre bu tarz faaliyetlerin daha görünür olabileceğini düşünebiliriz. Bireysel hayatlarımızda ise kendimizi güvence altına almak, huzuru sürdürmek adına strateji yapabilir oyunlara başvurma eğiliminde olabiliriz. Tutulmayla birlikte başlanılan işlerin veya öne çıkan temaların 4-5 Haziranda tutulmanın yönetici gezegeni Venüs’ün desteğiyle artık daha rahat aktığını hızlandığını görebilirsiniz. Yine süren Mars retrosu bize Mayıs sonuna kadar temkinli hareket etmemizi işaret ediyor.

Boğa Başak ve Oğlak burçlarının ilk 10 günlük döneminde doğanların yaşamlarında önemli başlangıçlar veya sonlanmalar yaşanabilir. Akrep Aslan ve Kova burçlarının ilk 10 günlük döneminde doğanlar içinse biraz daha stresli etkiler öne çıkabilir. Yeni başlangıçlar için daha çok efor sarf etmek gerekebilir. Güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerini yükselen burçlara göre yaptığım analizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bir analiz için Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

KOÇ:  Tutulma ile birlikte gelirinizi veya kaynaklarınızı artırabilecek yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Becerilerinizi kullanabileceğiniz, projelerinizi hayata geçirebileceğiniz fikirler sözleşmeler toplantılar üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bazılarınız araba vb. değerli mal alım satımı veya yenilemesi yapabilir. Mars retrosu 20 mayısa kadar devam ettiğinden özel ve iş ilişkilerinde akışa uymak, ısrarcı olmamak size fayda sağlayabilir. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

BOĞA: Tutulma birlikte maddi manevi güvence arayışında olduğunuz konularda fırsatlar söz konusu. Kişisel girişimlerinizi, fikir ve projeleri başlatmak, sağlığınız için gerekli adımları atmak, yaklaşımlarınızı yenilemek için uygun bir dönem. Mars retrosu 20 mayısa kadar devam ettiğinden iş ilişkilerinde, sorumluluklarınızla ilgili konularda akışa uymak, ısrarcı olmamak size fayda sağlayabilir. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

İKİZLER: Tutulmayla birlikte gizli kalmış konular, elde olmayan şeyler, biraz da fedakarlık gerektiren temalar ortaya çıkabilir. İçe yönelmek, sağlığınızla ilgilenmek, dinlenmek, kalabalıklardan uzaklaşıp biraz yalnız kalmak rahatlatıcı olabilir. İş yaşamı kariyer ve geleceğe ilişkin planları gözden geçirmek, akışa uymak size fayda sağlayabilir. Mars retrosu 20 mayısa kadar devam ettiğinden temkinli hareket etmekte fayda var. Bu dönem yaşamdan keyif almak için daha fazla gayret göstermek gerekiyor. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

YENGEÇ: Tutulmayla birlikte sosyalleşebilir, takım çalışmalarında gruplar içinde daha aktif rol alabilirsiniz. Çevrenizden destek veya teklifler alabilir, işten kazanımlarınızı artırma imkanları doğabilir. Gelecek planlarını hayal ve ümitleri yenilemek, daha sağlam temele oturtmak için adım atma zamanında olabilirsiniz. Mars retrosu 20 mayısa kadar devam ettiğinden bu dönem aile ve ev yaşamında, gayrimenkul konularında huzuru yakalamak hızlı sonuçlar almak için henüz erken. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

ASLAN: Tutulmayla birlikte kariyerinize yönelik konular (terfi, işbirlikleri, yöneticinin değişimi, hukuksal işler, sektör değişikliği vb.) hızlanabilir, önemli anlaşmalar imzalayabilirsiniz. Planlarınızı ve kariyerinizi değiştirecek sağlamlaştıracak haberler alabilirsiniz. Toplantılara katılmak, fikir beyan etmek, üstlerle görüşmeler yapmak için uygun bir zaman. Yeni başlangıçlar çoğu zaman stresleri de beraberinde getirir, 20 Mayısa kadar iletişim kurarken seyahat ederken daha temkinli ve sakin kalmakta fayda var. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

BAŞAK: Tutulmayla birlikte hayata daha geniş pencereden bakmanızı sağlayacak eğitim seyahat iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Kitap yayınlayabilir, medya hukuk alanlarında akademik faaliyetlerde düşünsel ve felsefi konularda güzel gelişmeler yaşayabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yüksek lisans eğitim işleri daha kolay ilerleyebilir, yurt dışına çıkabilir, ithalat-ihracat işleriniz ivme kazanabilir. Mars retrosu 20 mayısa kadar devam ettiğinden parasal konularda temkinli hareket etmekte fayda var. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

TERAZİ: Tutulma ile birlikte maddi ve manevi konularda sizi huzursuz eden koşullar öne çıkabilir. Başkalarının da içinde olduğu kaynakların paylaşımı ve yönetimi konularında yeni fikirler teklifler doğabilir. Miras nafaka vergi kredi işlemlerinde, eşin/ortağın kaynaklarıyla ilgili konularda güvence ve istikrar yaratan koşullar doğabilir. Ancak Mars retrosu 20 Mayısa kadar devam ettiğinden işleri başlatan değil uyum sağlayan taraf olmaya çalışın. Kontrolü elde tutmak pek kolay olmayabilir. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

AKREP: Tutulmayla birlikte rekabet veya karşıtlık yaratan ilişkiler konuşmalar ortaya çıkabilir. Bazı yükselen akreplerse evlenip yuva kurabilir, eş veya arkadaşlarıyla birlikte iş yapmaya başlayabilir, önemli bir anlaşmaya imza atabilirsiniz. Tutulma, özel ve iş ilişkileri dava ve anlaşmalar evinizde gerçekleştiğinden bu konularla ilgili girişimler ivme kazanacaktır. Bu bir boşanma anlaşması da olabilir, ortaklık sözleşmesi de… 20 mayısa kadar Mars retrosu devam ettiğinden temkinli hareket etmeye çalışın. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

YAY: Tutulmayla birlikte çalışma ilişkilerinde, işyerinde gizli kalmış ya da henüz netleşmemiş gerçekler gün yüzüne çıkabilir. İşe ait toplantılar, projeler, daha çok çalışmayı üretmeyi gerektiren konular ivme kazanabilir. İş koşullarınızda görev ve sorumluluklarınız da değişimler olabilir. Günlük yaşamda ilgilenmeniz gereken konular değişim gösterebilir, günlük rutininiz değişebilir. Özellikle birkaç gün boyunca kendinizi halsiz ve yorgun hissedebilirsiniz, sağlığınıza daha çok önem verin. 20 Mayısa kadar arkadaş ilişkilerinde toplantı dernek ekip çalışmalarında daha temkinli hareket etmeye çalışın. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

OĞLAK: Tutulmayla birlikte çocuk sahibi olabilir, yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz. Daha yaratıcı üretken fikirler çıkarabilir, becerilerinizi  aklınızı iletişim yeteneğinizi kullanarak fırsatlar yakalayabilir sahnede daha çok yer alabilirsiniz. Yaşamdan keyif almak hobi ve spor aktivitelerine başlamak, yatırım fırsatlarını değerlendirmek için iyi bir zaman. Ancak Mars retrosu 20 Mayısa kadar devam ettiğinden iş yaşamı kariyer ve gelecek planlarında üstlerle ilişkilerde daha temkinli hareket etmek gerekiyor. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

KOVA: Tutulma ile birlikte eve gayrimenkule ait konular, alım-satım işleri öne çıkacak. Kalıcı bir yatırım yapmak için uygun bir zaman olabilir. Taşınma evi yenileme işlerine yönelik fikir ve konuşmalar artabilir. Ev ve aile içindeki iletişim bu dönem yoğunlaşacak gibi görünüyor. 20 Mayısa kadar mars retrosu devam ettiğinden uzaklara gitme, yaşadığınız yerden uzakta bir yatırım yapma-taşınma konularında daha temkinli hareket etmenizde fayda var. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.

BALIK: Tutulma ile birlikte eğitim-zihinsel faaliyetlere yönelebilirsiniz. İnternet çalışmaları, medya-yayıncılık işleri, blog kurma-yazma, lojistik işleri gibi konularda yepyeni fikirler ve teklifler doğabilir. Yazışmalar, sözleşmeler toplantılar artabilir. İletişim trafiğiniz ve yolculuklarınız yoğunluk kazanabilir. Fikirlerinizi projelerinizi sağlamlaştırmak uygulamak için doğru bir zaman olabilir. Yakın çevrenizden size keyif verecek haberler de alabilirsiniz. Ancak 20 Mayısa kadar mars retrosu devam ettiğinden ortak finansal işlerde, kredi miras nafaka vergi işlemlerinde temkinli hareket etmekte fayda var. 5-6 Mayıs ve 12 Mayıs günleri önemli kişilerle görüşmek destek istemek toplantılar düzenlemek için olumlu günler.