28 Eylül Ay Tutulması

1000 400 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Tutulmaların “bir geçiş veya farkındalık kapısı” olduğu fenomenini kabul edersek, değişikliğe gitmek istediğiniz konularda işlerin, planların hızlanabileceğini varsayabiliriz. Ay tutulmaları, duygu dünyamız üzerinde tetikleyici görev görürler. Özellikle Ay Koç burcundayken duyguların/ihtiyaçların hayata geçirilmesini hızlandıran, aksiyon katan bir etki yaratır. Tutulmada Koç burcunda olacağından daha tez canlı, tepkisel ve risk almaya yatkın bir halde bulabiliriz kendimizi. İhtiyacınız hemen karşılansın, “istediğim şimdi olsun” diyebilirsiniz. Bir tarafınız “biz” derken diğer tarafınız “ya ben” diyebilir, didikleyen eşeleyen orta yolu bulmaya çalışan zor bir pozisyonda kalabilirsiniz. Sorun çıkaran fikir ayrılıklarını veya maddi konuları çözmek, paylaşım içinde olduğunuz varlıkları koruyabilmek için uzlaşma yolunu deneyin. Bu dönem pazarlıklar, görüşmeler, detaylı analizler, revize edilen işler işbirlikleri fayda getirebilir. 13 Ekimden sonra ortak bir yol bulmak, düzeninizi kurmak daha kolay olabilir.

Astrolojik açıdan tutulmanın kişisel haritanızda güçlü bir etki yaratması için; Doğum Haritanızdaki gezegenlere veya önemli noktalara temas etmesi gerekir. Bu nedenle Ay tutulması,  herkesi aynı derecede etkilemeyebilir. Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerini yükselen burçlara göre yaptığım analizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Daha kapsamlı bir analiz için Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

KOÇ: Tutulmayla birlikte girişimleriniz planlarınız hız kazanabilir. Son 1,5 yılda yaşanan olayların yeniliklerin gidişatını/sonuçlarını dana net görebilir, revizyon kararı alabilirsiniz.Kişisel becerilerinizi, kimliğinizi ortaya koyarak yeni imkanlar yakalayabilirsiniz. Duygularınızı, ihtiyaçlarınızı sizi harekete geçiren şeyleri doğru ifade etmeye bakın. Pazarlıklara görüşmelere değişen koşullara açık olmanızda fayda var. İş koşullarınızda, gündelik yaşamınızda, ilişkilerinizde odaklanmanız çözüm bulmanız gereken konular açığa çıkabilir. Yaşam alanınızda yeni bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir.

BOĞA: Tutulmayla birlikte gündeminiz değişebilir. Yeni konular, ani gelişen şartlar beklemede olduğunuz konulara hız katabilir. Riskleri tahmin etmek, şartları kontrol edebilmek şimdilik zor olsa da belirsizlikler içinde yol almanız gerekebilir. Daha politik stratejik olmaya bakın. Duygularınızı, ihtiyaçlarınızı sizi harekete geçiren şeyleri doğru ifade edin. Pazarlıklara görüşmelere değişen koşullara açık olmanızda fayda var. İş koşullarınızda, gündelik yaşamınızda, ilişkilerinizde odaklanmanız çözüm bulmanız gereken konular açığa çıkabilir. Yaşam alanınızda yeni bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir. Enerjinizi başkaları için harcamanız gerekebilir.

İKİZLER: Tutulmayla birlikte sosyal çevre ilişkileriniz, arkadaş veya dernek aktiviteleriniz yaşamınızda daha çok yer almaya başlayabilir. Bekleyen planlar, sorunlu ilişkiler, çözüm bekleyen çalışmalar için daha aktif bir rol oynayabilirsiniz. Hedefleri, umutları arzularınızı gözden geçirmeye, bakış açınızı yeniden düzenlemeye bakın. İlişki içinde olanlar birlikteliklerini gözden geçirip, bir yol planı hazırlayabilirler kendilerine. Sizi harekete geçiren arzu ettiğiniz şeyleri gerçekleştirmeye çalışırken yaşamdan keyif almanın ve huzur içinde olmanın önemini es geçmeyin. Belki bu dönem daha yavaş bir tempo içinde olmaya bakmalısınız.

YENGEÇ: Tutulmayla birlikte kariyeriniz ve geleceğe ilişkin planlarınız netlik kazanabilir. Beklentilerinizin hemen gerçekleşmesini isteyebilir,yaşamınızda daha atak girişken bir rol oynabilirsiniz. Üst yöneticiler değişebilir, sektörel değişiklikler yaşanabilir, size heyecan katan yeni bir proje içinde yer alabilirsiniz. Ancak eviniz-işiniz arasındaki dengeye aile ilişkilerine varsa geçmişte yaşanan ama çözülmemiş konulara odaklanmak da gerekebilir. Hem iş hem de ev yaşamında bu dönem hareketlilik artabilir. Yenilikleri yaşamınıza sokmak için yeni bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir. Hırsınızı ve öfkenizi kontrol etmeye çalışmalısınız.

ASLAN: Tutulma ile birlikte devam eden eğitsel uğraşlar, kişisel gelişim çalışmaları, uzaklar ve yabancılarla ilgili çalışmalarınız hız kazanabilir. İletişim faaliyetleriniz, yolculuklarınız yoğunlaşabilir. Yeni bakış açıları, öğretiler, düşünceler üzerine yoğunlaştığınız bugünlerde bilgi ve tecrübelerinizi uygulama fırsatı yakalayabilirsiniz. Yakın çevrenizde konuşulması, üzerine düşünülmesi gereken ilişkiler anlaşmalar işbirlikleri gündeminizde yer alabilir. yeni bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir. İletişim kurarken daha toleranslı sabırlı olmaya bakmalısınız.

BAŞAK: Tutulmayla birlikte birlikte hareket etmeniz gereken konularda aceleci ve sabırsız davranma eğiliminde olabilirsiniz. Bastırdığınız, sizi huzursuz eden konular patlak verebilir. Devam eden bir ortaklığı işbirliğini bitirme kararı alabilir ya da tek başına sürdürdüğünüz bir işe ortak alabilirsiniz. Bu durum sorunlara yol açabilir, dengeleri göz etmeye çalışın. Bazı yükselen başaklarsa endişelerinden kendilerine olan güvensizlik duygularından uzaklaşmaya bakmalılar. Sorun çıkaran fikir ayrılıklarını veya maddi konuları çözmek, paylaşım içinde olduğunuz varlıkları koruyabilmek için uzlaşma yolunu deneyin. Bu dönem pazarlıklar, görüşmeler, revize edilen işler işbirlikleri sizin açınızdan faydalı olabilir. Daha az ısrarcı olmaya gayret edin.

TERAZİ: Ay tutulması ile birlikte eşiniz veya sevdiklerinizle olan ilişkileriniz önem kazanabilir.Bu dönem sürpriz gelişen ortaklıklar, yenilenen ilişkiler odak noktanız olabilir. Ortaklı işler, anlaşmalarda isteklerinizi net bir şekilde ifade etmeye bakmalı, kararsız kalmamalısınız. Bugünlerde başkalarına yardımcı olmakla kendinize odaklanmak arasında kalabilirsiniz. Ortaklaşa işler ilişkiler bir mücadele, uğraş alanı haline gelebilir.


AKREP: 
Ay Tutulmasıyla birlikte  kendinizi iş yaşamında daha çok göstermek, bir şeyleri organize etmek, sorun çözmeye odaklanabilirsiniz. İş koşullarında ve gündelik işlerinizde sizi meşgul eden, yoran yeni gelişmeler doğabilir. Ancak becerilerinizi ve enerjinizi sadece kendiniz için değil başkaları içinde kullanmanız gerekebilir. Bugünlerde istekleriniz doğrultusunda hızlı ve net hareket etmeniz pek kolay olmayabilir. Daha sabırlı olmaya bakın.

YAY: Tutulmayla birlikte yaşamdan keyif almak, kendinizi ifade etmek sahnede olmak konularına fazlasıyla önem verebilirsiniz. Yaratıcılığınızı enerjinizi somutlaştırabileceğiniz çalışmalar uğraşlar içine girebilirsiniz. Spor sahne hobi çalışmalarınız hız kazanabilir. Özgürlüğünüze, yeni tecrübelere, risk almaya yatkın olduğunuz bugünlerde daha paylaşımcı olmaya çalışmalısınız. Ortak alanda, arkadaş ilişkilerinde grup aktivitelerinde aktif ve işbirlikçi bir tutum içinde olmaya bakın. Bireysellik özgürlük arzusu, yalnız kalmanıza neden olabilir.

OĞLAK: Tutulmayla birlikte aileniz yuvanız aile büyüklerinizle ilgili konulara odaklanabilirsiniz. Geçmiş meselelerle uğraşmanız gerekebilir. Diğer taraftan kariyeriniz geleceğe ilişkin planlarınızı ihmal etmemelisiniz. Taşınma, ev alım-satımı, çözülmemiş aile sorunları gibi bekleyen temaları çözmek için konulara biraz daha uzaktan bakmanız fayda sağlayabilir. Geniş bir perspektiften sorunlara daha detaylı doğru bir bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz. Yenilikleri yaşamınıza sokmak için bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir.

KOVA: Tutulmayla birlikte özgün fikirler, projeler geliştirebilirsiniz. Yenilikleri yaşamınıza sokmak için bir “çevre düzenlemesi” yapma ihtiyacınız doğabilir. Geniş bir perspektiften bakmayı başarabilirseniz, yakın çevreniz veya kardeşlerinizle olan sorunlara daha  doğru bir bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz. İletişim faaliyetleriniz, yolculuklarınız yoğunlaşabilir. Düşünce ve söylemlerinizde daha az ısrarcı ve daha fazla paylaşımcı olmaya bakın. Bu dönemde bekleyen sözleşmeler, ticari işler, internet reklam işleri, yazı çalışmaları netleşebilir.

BALIK: Tutulmayla birlikte yeteneklerinizi kullanmak, kendi ayaklarınız üzerinde durmak konularına daha fazla odaklanabilirsiniz. Kaynaklarınızı artırmak, para kazanmaya yönelik çalışmalarınız varsa işbirlikçi paylaşımcı bir tutum içinde olmaya bakın. Tek başına hareket etmeniz problemlere yol açabilir. Güçlenmek için ilişkiler ve ortaklıklarda daha dengeli sabırlı olmalısınız. İş ve parayla ilgili konularda anlaşmalar, ortaklıklar bu dönem dikkat çekiyor değerlendirin.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle